Oku Hareketi Manisa İl Temsilciliği yazı dolu dolu geçirdi…

0
74

Oku Hareketi Manisa İl Temsilciliği yaz boyunca yaptığı birbirinden güzel projelerle bu alanda örnek çalışmalara imza attı. İl temsilcisi Kadir Yıldız yaptığı açıklamada çocuklarla birlikte yazı en iyi şekilde değerlendirdiklerini belirterek yapılan çalışmaları şu şekilde özetledi.

Öğrencilere Sorumluluk bilinci

Yaz boyunca yaptığımız etkinlikler başta haftanın 2 günü kitap okuma, 2 günü test çözme, 2 günü satranç şeklinde olmak üzere, haftanın 3 günü öğleden sonrada belediyenin tahsis ettiği halı sahada antrenman ve maçlar yapıldı. 2. haftada 1 gün sohbet günü yapıldı, sohbette öneriler şikayetler talepleri konuşup tartışıldı.

Kadir Yıldız – Oku Hareketi Manisa Okuma Günleri

Şarkı söyleme resim çizme etkinlikleri yanı sıra huzurevi ziyaretleri ile yaşlılarla sohbet edildi, onlara çeşitli hediyeler verildi. Hep birlikte yapılan sabah kahvaltıları, yürüyüşler dışında Belediye başkanı ziyareti ile bu çalışmalara renk katıldı. Öğrencilerin daha aktif olması için dart oyunları dışında çeşitli oyunlar düzenlendi.

Kadir Yıldız – Oku Hareketi Spor Aktiviteleri

Sosyal sorumluluk etkinlikleri

Sosyal sorumluluk etkinlikleri kapsamında sadece 251 sokağındaki Pet şişe ve naylon atıkları toplandı. Doğa yürüyüşleri yapıldı, yüzme için havuz programları düzenlendi. Lise çağında olan 4 kişiye ek iş imkânı bulup para kazanmaları sağlandı. Son olarak çeşitli oyun ve gezi programlarıyla birlikte, kitap okuma ve sosyal sorumluluk çalışmalarıyla yaz boyunca öğrenciler hem eğlendi hem hediyeler ödüller dağıtıldı. Kadir Yıldız yapılan bu çalışmalarla ilgili “Yani anlayacağınız dolu dolu bir yaz geçirip hem eğlendik hem yorulduk hem de önemli değerler kazandırdık.” dedi.

Cevap Ver

Yorumunuz
Adınız