Oku Hareketi – Basın Duyurusu

0
174

Oku Hareketi olarak Türkiye genelinde özellikle Anadolu’da pek çok okula Kütüphane hizmeti ve Kitap gönderimi hizmeti sağlamaktayız. Bu projelerin hayata geçmesinde emeği olan tüm gönüllülere Oku Hareketi olarak ve hizmet götürdüğümüz öğrenciler olarak teşekkür ediyoruz.

Oku Hareketi’nin yapmış olduğu projelerin en önemli ayağı olan yardım konusunda gerekli destekleri şimdiye kadar alamamış olduğumuzu özellikle belirtmek isteriz. Bilakis yapılan projelerin büyük kısmını Oku Hareketi’nin öz bütçesinden sağladığımızı da siz değerli gönüllülerle paylaşmayı uygun gördük.  Yapılan projelerde Oku Hareketi’ne ulaşılarak verilen yardım sözlerinin proje başladığında bir karşılığı olmadığını üzülerek belirtmek istiyoruz. Bu durum yapılan projelerin aksamasına sebep olmaktadır.  Bu bakımdan yaşanan sıkıntıları aşmak için Oku Hareketi’nin öz bütçesini kullanarak projeleri bitirmeye gayret ediyoruz. Ancak bu durum daha fazla sürerse ilgisizlik ve imkânsızlık nedeniyle Kütüphane ve Kitap projelerini bir süreliğine durdurmak zorunda kalacağız.

Unutulmamalı ki Oku Hareketi’nin kuruluş amacı “gönüllüler” esasına dayanan birlik ve beraberlik idealidir.  Esas amaç tanımadığınız ve belki de hiç gitmediğiniz yerlere iyiliklerinizi götürmektir. Bizler bu gayretle çalışırken aynı zamanda sizlerin de desteklerini almak olmazsa olmazlardandır. Bu önemli hususu sizlerle paylaşmak ve bundan sonraki çalışmalarımızda sizlerden alacağımız güçle daha çok okula daha çok kütüphane ve kitap götürmek en büyük temennimizdir.

Oku Hareketi Platformu

Fuat Yılmaz (Planlama Direktörü)

Cevap Ver

Yorumunuz
Adınız